MKS Karolina Jaworzyna śląska

Data powstania klubu: 1946
Barwy klubowe: Biało - niebieskie
Data powstania pierwszych grup kibicowskich: koniec lat 80-tych początek 90-tych
Liczba Flag: 5
Zgody: Obecnie brak zgód, od zawsze FC. Górnika Wałbrzych, dobre kontakty z Polonią świdnica
Zgody, których już nie ma: Zamek Kamieniec Ząbkowicki, Victoria świebodzice, Chełminianka Chełmno.
Liczba młynu: 10 - 45
Nazwy grup wewnątrz ekipy:

Historia kibiców MKS Karolina

Pierwsze zorganizowane grupy kibiców, posługującymi się biało-niebieskimi barwami pojawiły się w połowie lat 80-tych wówczas też Jaworzyna Śląska zaczęła być jednym z prężniej działających fan-clubów Górnika Wałbrzych. Z końcem lat 80-tych a początkiem 90-tych na stadionie przy ulicy sportowej pojawiły się pierwsze flagi z herbami oraz barwami klubu spora liczba fanów afiszowała się również pierwszymi klubowymi szalami. KS Karolina w tych latach cieszyła się sporą popularnością oraz oglądalnością wśród miejscowej młodzieży doping był prowadzony niemal na każdym meczu, również liczba wyjazdowiczów mogła rzucać na kolana, kibice jeździli niemal każdym dostępnym środkiem lokomocji najbardziej popularne były jednak autokary zakładowe. Ciśnienie obustronne niemal zawsze podnosiły mecze derbowe z lokalnym rywalem Zjednoczonymi Żarów, zarówno na meczach w domu jaki i na wyjeździe stadiony niemal kipjały z przepełnienia a liczby wyjazdowe niejedno krotnie przekraczały liczbę 100. Ten okres pod względem kibicowskim należy uznać za najlepszy w historii. Również mniej więcej lata 90-te owocowały przybiciem pierwszych  zgód z ekipami Zamku Kamieniec Ząbkowicki i Victorii Świebodzice oraz układem regionalnym z Polonią Świdnica często chłopacy z naszego miasta pojawiali się na meczach drużyn sprzymierzonych wspomagając ich.   W drugiej połowie lat 90-tych nastaje kryzys i grupa zawiesza działalność kibicowską, na trybunach ciągle można było ujrzeć garstkę kibiców w szalach jednak stadion ucichł na około3-lata, wtedy to do głosu doszło młode pokolenie, które wznowiło doping na Karolinie stabilność grupy nigdy już nie była taka jak na początku jej istnienia jednak młodzi się starali nie zatracić wiary i po mimo małej liczby pokazywali się na trybunach własnego stadionu jak i na wyjazdach, również tradycje związane z Górnikiem Wałbrzych nie zatraciły się, o tyle o ile układy z Polonią nie uległy zmianie to zgoda na linii Jaworzyna Śląska - Świebodzice pogorszyła się, po naszej wizytacji w Świebodzicach z okazji meczu ze Zjednoczonymi, pozostał tylko układ, który również po pewnym czasie zanikł z braku kontaktów co również było powodem zawieszenia zgody z Zamkiem. W pierwszej połowie roku 2000 tamtejsza ekipa nawiązała dobre stosunki z jednym z ówczesnych fan-clubów Arki Gdynia, Chełminianką Chełmno (obecnie nowe pokolenie poszło w kompletnie przeciwnym kierunku i afiszują się jako FC Legii Warszawa!!??) na wyjeździe z Kamieńcem Ząbkowickim doszło do przybicia zgody, która w tym czasie była dość mocna. Niestety nastąpił kolejny kryzys w naszych szeregach, grupa się rozsypała z różnych powodów (największym z nich była chyba liczna emigracja po za granice kraju) i tak grupa przestaje funkcjonować na kolejnych kilka lat, również zgoda z Chełminianka umiera bezpowrotnie. W połowie roku 2010 następuje kolejna reaktywacja, młodej jednak dobrze zorganizowanej i zapowiadającej się grupy fanatyków MKS-u (po 2000 roku z KS zmieniono na MKS), którzy regularnie prowadzą doping oraz oprawy meczowe, grupa zaczyna rosnąć w siłę i miejmy nadzieję, że to my stworzymy nowa lepsza ekipę a historia nie zatoczy koła już nigdy!